Сучасна снасть для фідера

Сучасна снасть для фідерної ловлі (частина друга)

Повідець

Незважаючи на свою відносну високу ціну, плетені ліски знайшли собі шанувальників як серед закордонних, так і серед російських рибалок. Головна особливість цих лісок - набагато більш висока міцність у порівнянні зі звичайними лісками того ж діаметру. І хоча в плетених лісок є ряд недоліків (вони плутаються, важко зав'язуються, позбавлені амортизуючи властивостей, мають підвищене тертя в кільцях вудлища), проте вони є ідеальним матеріалом для виготовлення коропових повідців завдяки своїй міцності й гнучкості. Довжина повідця має величезне значення, адже при «глухому» монтажі саме довжиною повідця визначається та відстань, яку зможе пропливти короп з гачком у роті, перш ніж відбудеться самопідсікання! У водоймах, які не зазнають сильного пресу з боку мисливців за коропом, рибалки застосовують досить короткі (до 10-20 сантиметрів) повідці, тому що короп сміливо бере насадку, яка лежить на дні, й безбоязно починає рух. До того ж, чим коротшим є повідець, тим менша ймовірність його захлестування за основну ліску. На чемпіонатах багато спортсменів застосовують більш довгі повідці. Якщо вся вловлена риба випускається назад у водойму, багато коропів накопичють негативний досвід, побувавши на гачку в рибалки. Взявши в рот бойл разом з гачком, короп починає рух дуже обережно, ніби очікуючи пастки. Не відчувши опору, він рухається все сміливіше. Саме тут і дається взнаки перевага довгого (до 40 сантиметрів) повідця. Звичайним же на змаганнях був повідець довжиною 20-25 сантиметрів.

Гачки

Для коропової риболовлі необхідні спеціальні ковані гачки чорного або темно-коричневого кольори з колечком. Багато провідних закордонних фірм - виробники рибальських снастей - випускають серії спеціальних коропових гачків. Розмір гачка повинен відповідати діаметру бойла й розміру планованої здобичі. Більшість спортсменів користуються гачками № 2-4 (№ 8-9 за вітчизняної класифікацією), орієнтуючись на вилов коропа вагою 8-12 кілограмів, і застосовують бойли діаметром 18-20 міліметрів.

Як приклад можна навести думку автора цього блогу відносно гачків Colmic: "Для мене основний показник гачка визначається по декілька критеріям:

  • нерезультативна підсічка (гачок повністю не просікає губу риби (Кобра))
  • схід риби під час виважування (неякісна бородка (знов Кобра))
  • розгинання гачка (це проблема майже всіх Гамакатсу)
  • злом гачка (тут в мене в лідерах Овнер, ще й краска в червоних та синіх дуже скоро злазить).
  • …але саме основне і саме обідне це те, коли бачиш що риба до підсака не доросла і намагаєшся приняти її на груди, а вона в повітрі робить кульбіт і внагло маше тобі на прощання плавником.
Так ось, Colmic B957 навіть в повітрі вяже рибку!" .

Кріплення ліски

За даного способу ловлі насадку не надівають безпосередньо на гачок, а прив’язують до нього. Цетак зване ліскове кріплення. Лише так можна ловити на бойли! Справа в тому, що твердий бойл, надягнутий безпосередньо на гачок, повністю закриє жало й при підсіканні просто вискочить з пащі коропа. При застосуванні волосяного монтажу гачок є повністю вільним для підсікання й дозволяє більш успішно ловити навіть на традиційні насадки: кукурудзу, горох, картоплю тощо. Існує два способи прив'язування бойла до гачка. Найчастіше один або кілька бойлів кріплять на припуску волосіні, що залишився після прив'язування гачка до повідця (так званий «волос»). Довжина волосу залежить від розміру гачка, діаметру та кількості бойлів. Щоб гачок краще зачепився в пащі риби, на цівку надягають кембрик довжиною близько 1,5 сантиметра, при цьому волос має відходити від гачка приблизно в середині цівки. Отже, спочатку на повідець надівається кембрик, потім прив’язується гачок. Довжина волосу для кріплення одного бойла діаметром 16 міліметрів має дорівнювати приблизно 4 сантиметри; на кінці волосу завчасно робиться петелька для стопору. Кембрик зсувають на цівку гачка. За допомогою спеціальної голки із загином на кінці на волос надягають бойл, у петельку вставляють стопор і бойл зсувають по волосу аж до стопору. Щоб перевірити правильність монтажу, потрібно перекинути повідець з гачком і прив'язаним до нього бойлом через вказівний палець руки, потягнути за протилежний край, і якщо з наближенням до пальця гачок повертається до нього жалом і норовить встромитись в шкіру, отже, так само він поводитиметься при зустрічі з нижньою губою коропа. Якщо цього не відбувається, слід змінити довжину кембрика. Існує ще один спосіб кріплення: один або трохи бойлов, попередньо нанизаних на волос й закріплених стопором, прив'язують до цівки гачка в місці його вигину. Якщо зробити волос у вигляді петлі, а по окружності бойла неглибокий надріз (тонким лезом), то можна прикріпити бойл до гачка, затиснувши волосся в розрізі. У цьому випадку голка й стопор не потрібні.

Монтаж

Головна мета будь-якого коропового монтажу - запобігти захлестуванню повідця з гачком за основну ліску. Імовірність такого захлестування є досить великою, бо важке грузило завжди летить попереду оснастки. Протизакручуватель (точніше було б сказати «протизаплутуватель») - це трубочка із хлорвінілу або з твердого пластику, всередині якої проходить ліска. Грузило кріпиться до трубочки за допомогою застібки. Можливим є також варіант, коли трубочку одним краєм закріплено безпосередньо в тілі грузила-«оливки». Довжина протизакручувателя має перевищувати довжину повідця, інакше він не буде виконувати своєї головної функції - запобігати перехлесту. Цілком достатньо зробити протизакручуватель на 5-6 сантиметрів довше.
Інший принцип покладено в основу монтажу «вертоліт». Тут захлестування вдається уникнути за рахунок того, що повідець із бойлом, прикріплений за допомогою вертлюжка до основної волосіні, обертається, немов лопасть пропелера, у площині, що перпендикулярна напрямку руху основної волосіні. Недолік монтажу подібного типу - можливість перехлесту в момент занурення оснащення на більшу (більше 4 метрів) глибину, де ефект «вертольоту» зникає. Щоб волосінь не захльостувалася, підмотуйте її в процесі занурення оснащення.

Характерна риса більшості монтажів - глухе кріплення повідця до грузила або наявність стопору на основній волосіні поруч із грузилом, що не дозволяє коропові далеко уплисти після покльовки. Як тільки він всмоктує бойл з гачком і починає рух, повідець натягується. Переляканий короп намагається виплюнути бойл, але гачок встромляється в його нижню губу. При такому монтажі можна трохи запізнитись з підсіканням, оскільки риба вже частково засіклась сама. Крім того, глухий монтаж дає можливість ловити дуже далеко від берега. Якщо ж ви використовуєте монтаж, що ковзає, навряд чи ви зможете зробити повноцінне й вчасне підсікання, коли вас з коропом розділяє 100 метрів волосіні й більше. Однак якщо ви ловите недалеко від берега, припустимими є варіанти монтажу, що ковзає.

Далі буде

Зв'язатися з нами

дзвоніть нам: +38 (097) 563 2880

пишіть нам: info@dzherelo2014.com.ua

поштова адреса: 07323, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Литвинівка, вул.Леніна,1

Наші краєвиди