Переваги фідерної ловлі

Сучасна снасть для фідерної ловлі

Напевне, кожен з нас хоча б один раз ловив рибу на "донку". Багато хто і надалі продовжує рибалити цим способом. Але на даний час існують методи ловлі, які є суттєво ефективнішими. Спробуємо коротко розглянути такий сучасний метод донної ловлі риби як ловля фідером. Освоївши його, ви зможете побачити навіть саме обережне клювання риби і своєчасно зреагувати на нього.

Вудилища

Необхідність закидати важке (80-100 грамів) грузило на 100 метрів і більше вимагає застосування потужних, дуже твердих вудлищ напівпараболічної конструкції. Звичайна довжина коропової вудки - 3,5 метра, хоча деякі рибалки для збільшення дальності закиду віддають перевагу й вудилищам 4,5 метра. Довге, але досить тверде вудлище дозволяє далеко посилати оснащення, не форсуючи закид, відповідно, виключається ризик обірвати ліски або зламати саму вудку. Ви легко розпізнаєте коропове вудлище на вітрині рибальського магазину по висунутому далеко вперед котушкоутримувачем з короткою рукояткою. Інша рукоятка знаходиться в біля самого комля вудлища. Таке розміщення рукояток обумовлюється особливістю закиду: головне зусилля припадає на комель, а кисть правої руки, розташована поблизу котушки, - це лише точка, навколо якої відбувається обертання вудлища під час закиду. Останнім часом на прилавках наших магазинів можна зустріти спеціальні коропові вудлища провыдних західних фірм.

Котушки

Застосування сучасних силових безінерційних котушок цілком виправдано, особливо якщо враховувати розміри можливої здобичі. Але навіть із такою котушкою процес виводжування полягає в поперемінному підтягуванні риби вудлищем і підмотуванні ліски. Мені не доводилося спостерігати, щоб хтось з професіоналів тягнув великого коропа як на лебідці, використовуючи лише потужність котушки. Інша відмінна риса коропових котушок - широка, великого діаметру шпуля, що дозволяє виконувати найбільш дальні закиди. Вона повинна вміщати не менше 200 метрів ліски діаметром 0,3 міліметри, що збільшує можливості при виважуванні великого екземпляру. Конструкція повинна забезпечувати дуже рівномірне заповнення шпулі, що сприяє збільшенню дальності закиду. Приклад такої котушки - TS 6000T фірми Daiwa. Останнє слово рибальської техніки - коропові котушки, що мають одночасно два регульовані гальма (наприклад, "Baitrunner" AR GT фірми Shimano). При покльовці починає працювати допоміжне, дуже м'яке гальмо, яке дозволяє коропові змотувати луску з котушки з мінімальним зусиллям. Короп ніколи не потягне вудку й не зірветься з гачка через постійний натяг ліски. Після підсікання вмикається основне гальмо, відрегульоване за максимальним розривним навантаженням ліски. Коли короп потужними ривками загрожує порвати снасть, котушка автоматично скидає кілька витків ліски.

Волосінь

Флуоресціююча ліска, яка ще не отримала визнання в наших рибалок, вже давно користується цілком обґрунтованою популярністю на заході. Річ у тім, що рибу абсолютно не насторожують яскраві кольори цих лісок, а от спостереження за нею під час виважування значно спрощується. Бажання деяких рибалок «перестрахуватись», відправляючись на риболовлю з ліскою великого діаметру, є невиправданим з двох причин: по-перше, з товстою ліскою нема чого й думати про далекий закид насадки, але ж далекий закид - це не самоціль, а, найчастіше, вимушена необхідність (коли короп обережний і стоїть далеко від берега); по-друге, запасу міцності ліски діаметром 0,35 міліметра (найбільш ходовий в «короп’ятників») цілком достатньо для виважування екземплярів вагою більше десяти кілограмів.

Грузила та годівнички

Це важливий елемент коропового оснащення. Його форма вибирається з урахуванням характеру дна водойми. Для мулистого дна найкращим є шароподібне грузило, а для більш щільного глинистого кращим буде грузило-«оливка», яке легше входить в ґрунт. Річ у тому, що грузило ніби застрягає в донному ґрунті й при покльовці коропа сприяє самопідсіканню. З цієї ж причині вага грузила повинна знаходитись в діапазоні 80-100 грамів. Тільки таке важке грузило забезпечує надійне самозасікання великого коропа. Далеко закинути грузило вагою 100 грамів - завдання не з легких. Відповідність потужності вудлища вазі приманки, що закидається, - ось ключ до успіху.

Круглі годівниці для фідера мають добрі польотні характеристики і підходять більше до стоячої води. Трикутні годівниці краще тримаються на течії. Не дарма, є такий вислів: "Чим сильніше течія, тим трикутнішою має бути годівниця для фідера". Годівниці для фідера з квадратним профілем є більш універсальними і у продажу вони представлені найдобріше. Під час риболовлі на фідер доводиться постійно витягувати і закидати годівницю, час між закиданнями може складатись усього декілька хвилин. Усе це призводить до чималого навантаження на котушку фідера, особливо при виведенні риби. Вагу годівниці підбирають мінімальну, таку щоб після закидання годівниця зупинилася в потрібному місці або після пари оборотів по дну. Для фідера в основному застосовуються годівниці вагою від 40 до 120 грамів. Для стоячої води годівниці до 60 грам, а більша вага для течії. Вага грузил і годівниць може вимірюватися в унціях: 1 унція = 28,35 г. Не варто з собою возити 4 кілограми годівниць. Цілком достатньо буде купити по 3 годівнички однієї ваги з кроком в 10 грам. Це звичайно якщо ви не завзятий спортсмен Тобто мати 3 годівниці в 25 грам, 3 на 35 грам і так далі. Звісно, що коли ви вже трохи навчитесь ловити і визначитесь з найоптимальнішою відстанню ловлі і найкращою для цього кормушки, то вже придбаєте собі кілька різних саме такого розміру чи ваги. Щодо виробників годівниць, то можу порадити лише одне: рибі начхати, що там за букви написані на кормаку. Головне, щоб він виконував свою функцію: доставляв корм в потрібну точку. Хороші виробники AXC, feederSport, прості металеві китайські годівниці теж хороші.

Далі буде

Зв'язатися з нами

дзвоніть нам: +38 (097) 563 2880

пишіть нам: info@dzherelo2014.com.ua

поштова адреса: 07323, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Литвинівка, вул.Леніна,1

Наші краєвиди