Ловля коропа на фідер

Особливості ловлі коропа на фідер

Говорячи "коропова рибалка", я маю на увазі ловлю у водоймі, де більша частина коропів досягла ваги хоча б 5 кілограмів. Крім того, досить велика вірогідність упіймання екземпляра вагою понад 10 кг. На мою думку, тільки тоді класична коропова рибалка і максимально цікава, і цілком виправдана. На більшості ж українських коропових водойм, мені здається, набагато більш доречний фідер. Говорячи "фідер", я маю на увазі ловлю не тільки з годівницею, а й з використанням справжнього фідерного вудилища з гнучким кінчиком. Такого роду вудилище (за винятком, хіба що, легкого класу) дозволяє боротися з коропом вагою до 5 кг. Якщо ж ви добре засвоїли, як поводитися з фрикційним гальмом своєї котушки, то це далеко не межа. У той же час виважування навіть кілограмового коропа доставить вам справжнє задоволення.
Білі амури люблять збиратися в зграї, а тому потрібен хороший стартовий закорм. Площа в кілька квадратних метрів ідеально підійде для закорма. Практика показує, що трьох попередніх закормувань вистачає для приваблення риби до місця лову, але все залежить від розміру водойми. Незважаючи на розміри, клювання білого амура дуже делікатні. Амури, на відміну від коропа і ляща, не всмоктують в себе їжу, а підбирають її з дна по одній штучці. Підібравши їжу, приймають горизонтальне положення, а тому якщо вони відчують опір приманки, то відразу виплюнуть її, і все що рибалка побачить, це плавне погойдування кінчика вудилища. Різке клювання, самопідсічка і втеча з приманкою в роті - рідкісні випадки.

Головна перевага фідера - чутливість

Класичні коропові вудилища і монтаж з глухою оснасткою ефективні при ловлі трофейного коропа, коли ж у водоймі таких екземплярів не має,  або на прикормку підійшов менший короп, а змінити місце ловлі можливості не має, або скажімо короп дуже обережний привередливий і не бажає самозасікатися... В такому разі фідерне вудилище з гнучким кінчиком в порівнянні до класичної коропової снасті з електронним сигналізатором -  поза конкуренцією. Головна причина успіху - краща чутливість, гнучка вершинка фідера дозволяє точно відслідковувати все що відбувається з вашою наживкою, і своєчасно зреагувати на клювання.

Друга перевага фідера - подача насадки точно в підгодоване місце

Спостереження за рибалками показують, що вони далеко не завжди використовують цю важливу перевагу фідера. Нерідко можна бачити, як кожне наступне закидування виконується в нове місце. Найчастіше рибалки закидають кілька фідерів одночасно і після цього півгодини або годину чекають клювання. Зазвичай одинична порція підгодовування що міститься в годівниці з'їдається всюдисущою дрібнотою протягом декількох хвилин, і коропу дуже нелегко знайти одиночну наживку. Та й навряд чи він буде особливо старатися. Найчастіше коропу подобається рясно і, зауважте, смачно накритий стіл. А дрібнота починаючи метушитися на підгодовуванні, є для нього свого роду покажчиком.
До початку риболовлі потрібно вибрати точку  на водоймі, де ви будете ловити. Поставтеся до цього з усією ретельністю, тому що змінювати її в процесі риболовлі вкрай небажано. Інакше вам доведеться піти з підгодованого місця.

Місця перебування та проживання коропа

Багато вже сказано про те, де варто шукати коропа. Це може бути місце неподалік від природних укриттів, перепадів донного рельєфу і т. п. Не забудьте про вплив пори року на місця проживання коропа. Навесні, як правило, клювання починається на мілководді оскільки воно швидше прогрівається. Восени, з настанням холодів риба переміщається на більш глибоководні ділянки. Дуже велике значення для успішного ловлі коропа мають  добові міграції коропа. Існують і інші фактори, що впливають на його пересування. Таким чином, визначення розташування коропа у водоймі в конкретний момент - завдання складне. Але правильне застосування фідера допоможе вам спростити це рішення. Адже хороша підгодівля здатна приманити коропа і здалеку. Вам досить вибрати таке місце, яке б ваша передбачувана здобич не намагалася уникати. Смачне частування і всюдисуща дрібна риба зроблять все інше.

Правильне застосування фідера

Під "правильним застосуванням фідера" в даному випадку мається на увазі, перш за все, стартове створення кормової ділянки і точна подача на нього наживки разом з додатковими порціями підгодівлі. Коли ви визначилися з точкою лову, продовжіть уявну лінію через неї до протилежного берега. Запам'ятайте це місце і намагайтеся всі закидування робити якомога точніше на цей орієнтир.
Дещо складніше витримати одну і ту ж дальність закидання. Найчастіше для цього рекомендують затискати жилку в кліпсі шпулі котушки. Напевно, єдиним істотним недоліком цього методу є те, що зростає ризик обриву снасті при закиданні і підсіканні, особливо при використанні практично нерозтяжного шнура. А тут, слід сказати, що застосування шнура при фідерній ловлі в більшості випадків все-таки виправдане. Виграш в чутливості, особливо при ловлі на дальній дистанції, досить суттєвий.
Уникнути обриву при закидуванні нескладно, якщо в момент перед приводненням годівниці тримати вудилище вертикально, а кисть руки, що утримує його, розслабити. Тоді вудилище і рука пом'якшать ривок навіть при дуже сильному закиді. Складніше позбутися від ризику обриву при підсіканні досить великого коропа. Всім відомо, що перший ривок у цієї риби наймогутніший. У описуваній ситуації фрикційне гальмо котушки не зможе вам допомогти, тому що жилка затиснута в кліпсі. При використанні моножилки ризик не такий великий, так як її розтягнення допоможе пом'якшити ривки потужні ривки. Якщо ж ви використовуєте шнур, що я роблю в більшості випадків, можу дати дві рекомендації. Першу можна застосовувати, якщо ви закидаєте снасть стоячи і маєте можливість зробити кілька кроків назад від того місця, де буде встановлено вудилище. Тоді всі закиди, включаючи стартові прикормочі, виконуються саме із цієї позиції. З одного боку, підгодівля і наживка будуть лягати завжди в одне місце. З іншого - на котушці з'явиться кілька витків для вільного розмотування шнура. При точній настройці фрикційного гальма ці кілька метрів позбавлять вас проблем. Друга рекомендація стосується використання між повідцем і шнуром відрізка жилки завдовжки в півтора-два рази більше довжини вудилища. Розтяжна жилка буде пом'якшувати ривки, і при закидуванні в тому числі. Значного ж впливу на чутливість такий короткий відрізок жилки не надасть.

Зв'язатися з нами

дзвоніть нам: +38 (097) 563 2880

пишіть нам: info@dzherelo2014.com.ua

поштова адреса: 07323, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Литвинівка, вул.Леніна,1

Наші краєвиди