Ловля карася взасос

Ловля карася "взасос"

Хочу розповісти про ще один спосіб лову великого карася і коропа, це так звана ловля "взасос". На перший погляд цей лов нагадує ловлю на донку з годівницею, але є свої суттєві відмінності.

Загалом береться 50 - 100 м ліски діаметром 0.3 - 0.5 мм, до неї прив'язується тягарець, що представляє собою пружину з нержавіючого металу, можна напевно використовувати інші нетоксичні матеріали без запаху. Пружина повинна кріпитися нерухомо до тягарця, її розміри: діаметр 1.5 - 3 см, довжина - 4 - 7см, вона може бути і трохи більше, але в цілях економії наповнювача (приманки) достатньо вищевказаної. Гачки (звичайно 2 штуки) кріпляться на основній лісці на невеликих повідках за допомогою "плетінки", кевлара - м'якою нитки темного, краще темно-зеленого кольору, довжина повідка 8 - 12 см, гачок N 6-8, я використовую саморобні, загнуті трохи всередину, так званий "орлиний кіготь". Ідея в тому, що коли використовується замість ліски нитка, риба,взявши гачок у рот, нитки не відчуває і не насторожується, а гачок, як сміття, намагається викинути через зябра і, звичайно, сама і засікається. Приманка набивається в пружину, так, що нагадує веретено і до нього (до веретена) збоку кріпляться замасковані в тій же приманці гачки піддівом назовні, тобто ліпляться так звані "цицьки".

Приманка зазвичай робиться наступним чином. Чорний хліб замочується, віджимається, додається подрібнена макуха (соняшникова макуха) і підсмажені панірувальні сухарі. Все це замішується і на виході маємо отримати м'яке, без грудочок, в'язке тісто - пахуче, смачне і взагалі ... Як видно з останньої пропозиції, вищенаведений склад не є універсальним і, вирушаючи на обране Вами місце, необхідно враховувати його специфіку. Так, наприклад, якщо лов проводиться в кормному водоймі, де основна маса корму - комбікорм, то цілком логічно, що у вашій приманці він повинен, як мінімум, бути присутнім.

Невеличкий нюанс - перед заліпленням гачка в "груди" і приліплюванням його до "тулуба" на піддіви гачка бажано начепити кубик сала (краще з щоковини - менше розмокає), розмір ребра кубика приблизно 4-5 мм. Таким чином, "груди" набувають "соски" (шматочки сала). Як казали рибалки, карась, виявивши сало, починає його ссати, жир тече струмком в горло, і гачок по слизькій доріжці прямо влітає в рот рибині. Не знаю, які там реальні причини, але сало чіпляю завжди, може рибу приваблює світле сало на темному дні?

Наведу цікавий приклад. Один мій знайомий, приблизно в самому початку квітня, тижня через 2-3, після того як зійшов лід, на п'ять таких донок за день взяв 9 кг риби - 8 шт. Найцікавіше те, що всі карасі, хоча в тому ставку є і короп, а у решти рибалок за весь день жодного нормального клювання (тільки "допекли" малорослі однорічні карпята). Найбільший карась - 1 кг 300 г, хоча влітку в краще клювання там карась в 500 г уже вважається непоганим.

За матеріалами сайту "На рибалку!"
Зв'язатися з нами

дзвоніть нам: +38 (097) 563 2880

пишіть нам: info@dzherelo2014.com.ua

поштова адреса: 07323, Київська обл., Вишгородський р-н, с.Литвинівка, вул.Леніна,1

Наші краєвиди